Czy Bitcoin Crazy Game lub jego czas jeszcze nie nadszedł?

Czy Bitcoin Crazy Game lub jego czas jeszcze nie nadszedł?

Społeczność kryptońska twierdzi, że kupowanie Bitcoinsów ma sens, ponieważ zwykłe pieniądze będą coraz mniej warte z powodu wszystkich bilionów, które banki centralne pompują do systemu finansowego. Czy naprawdę tak jest?

W połowie maja, pomimo wpływu na rynek finansowy spowodowanego pandemią koronaawirusa, był bardzo ważny tydzień dla Bitcoinów. Mówimy o nowym zmniejszeniu o połowę, jeśli chodzi o wydobycie tej kryptokursztyny. Bitcoin przeszedł swoją trzecią połowę dość spokojnie, więc chwilę po tym był wart nieco ponad 9000 dolarów.

Co to właściwie znaczy? Teraz trudniej jest wydobywać Bitcoiny, więc ich łączna liczba jest jeszcze mniejsza, co oznacza, że nagroda jest o połowę mniejsza. Górnicy zostali nagrodzeni 6,25 bitcoinsami za każdy nowo utworzony blok (poprzednio 12,5). Dlatego teraz trudniej jest wydobywać nowe bitcoins, ponieważ podaż jest ograniczona, co powinno mieć odzwierciedlenie w stale rosnącej cenie.

Odwrotnie jest w przypadku walut poszczególnych krajów. Wiele banków centralnych, starając się zapobiec poważnej recesji, niestrudzenie drukuje dolary, euro, funty, jeny… Społeczność kryptońska twierdzi więc, że kupowanie Bitcoinsów ma sens, ponieważ zwykły pieniądz będzie coraz mniej wart z powodu wszystkich bilionów, które banki centralne pompują do systemu finansowego.

Podejrzewasz Bitcoina?

W konsekwencji, prędzej czy później nastąpi ogólny wzrost cen. W tym przypadku Bitcoin byłby podobny do zapewnienia ochrony przed inflacją, którą kiedyś zapewniało złoto, dlatego też niektórzy renomowani inwestorzy zaczęli ostatnio kupować Bitcoiny.

Ogromne działania Stanów Zjednoczonych, jak również innych rządów i banków centralnych na całym świecie, wywołały obawy przed inflacją i akumulacją długu wymykającą się spod kontroli. Inwestorzy zwrócili się jednak w stronę bezpieczeństwa dolarowego od początku kryzysu koronnego.

Bitcoin, podobnie jak inne waluty cyfrowe, których podaż została zaprogramowana na zmniejszanie się aż do osiągnięcia maksimum, wydaje się być idealną ochroną w świecie, w którym inwestorzy nadal szukają ochrony swoich portfeli przed zachowaniami światowych banków centralnych.

Jeśli Bitcoin z powodzeniem stanie się bezpieczną przystanią i ochroną przed inflacją, niektórzy analitycy widzą, że jego wartość wzrośnie w ciągu najbliższych kilku lat, co może podnieść go do rekordowej wysokości 20 000 dolarów. W ten sposób można handlować BTC do USD.

Jeśli chodzi o konsekwencje zmniejszenia wartości Bitcoin Profit o połowę, to oczywiste jest, że może to wzbudzić ponowne zainteresowanie takim cyfrowym pieniądzem, ponieważ jest on w obiegu tylko w ograniczonej liczbie.

Inwestowanie w Bitcoin – Hazard czy nie?

Pytanie brzmi: czy Bitcoin zaoferuje inwestorom nową możliwość zarabiania pieniędzy, biorąc pod uwagę, że ludzie szukają nowych sposobów na zarabianie pieniędzy w tych trudnych czasach? Bitcoin jest tylko jedną walutą, można inwestować w Ethereum, XRP, itp. oprócz tego.

Oprócz rzeczy technicznych, potrzebujesz też trochę szczęścia – górnicze Bitcoins jest jak igła w stogu siana. Do tej pory wydobyto 17 milionów, a jego wydobycie staje się coraz trudniejsze.

Biorąc pod uwagę, że Bitcoin ponad dwukrotnie podwoił swoje ceny od „Czarnego Czwartku“, ponad trzy miesiące temu, prawie 85 % lub 25,79 milionów adresów z kryptokurczami jest teraz „w pieniądzu“. Dla przypomnienia, adres jest w pieniądzu (dokładniej, w zyskach), jeśli obecna cena Bitcoin jest wyższa niż cena, po której moneta została kupiona lub wysłana na adres.

Podczas gdy 85% adresów jest w kolorze czarnym, 10,8% lub 3,28 miliona adresów jest bez grosza lub zostały zakupione monety po średniej cenie wyższej niż aktualna cena rynkowa. Pozostało 4,1% (1,24 mln) i trafiło do pieniędzy. Oznacza to, że średnia cena, którą nabyli za pomocą swoich bitcoinsów, jest zbliżona do obecnego poziomu rynkowego.

Taka struktura może nie być dobra dla kryptokursztynu w krótkim okresie czasu. Ponieważ większość adresów już skorzystała, niektórzy obserwatorzy oczekują, że presja sprzedaży pojawi się wkrótce lub po zmniejszeniu o połowę nagrody górniczej.

Back To Top